Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2

Jenom do 22.11.2016 bude v rámci Galerie 207 v Ateliéru intermediální konfrontace VŠUP / UMPRUM, místnost 302 ve 3.patře, Nám. Jana Palacha 80, Praha 1, přístupná výstava Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2.

Výstavní projekt Marka Tischlera je autorskou zpovědí využívající ke komunikaci s divákem médium kresby, které se snaží dlouhodobě reflektovat a jeho prostřednictvím naznačovat jeho vlastní chápání a pozici na poli současného vizuálního umění. Kontinuálním rozvíjením soustředěného zájmu o toho klasické médium dostává každým dalším výstupem nový rozměr a s ním i širší interpretační ohraničení.

Soubor deníkových výstupů a dalších prací z poslední doby poslouží jako základ pro rozvinutí expoziční situace pro Galerii 207 s názvem Za klenotem do tvého nitra 2, který je doslovnou apropriací názvu obrazu malíře duchovních a mystických obrazů, Ranovice.

Prolínání se několika základních témat a pečlivě budovaná výtvarná zkratka dovoluje si naplno užívat autorovu kontrolovanou stylizaci, která glosuje současné výrazové trendy a zároveň se k nim hlásí jako k autonomním inspiračním zdrojům.

Marek Tischler je studentem ateliéru Malířství 1 na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně.

http://www.tischlermarek.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Marka Tischlera: Za klenotem do tvého nitra 2