Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Marie Sibaiové-Hejdové: Orientální fantazie

9. 11.-22. 11. / Galerie na prádle / Malba

Do 22.11.2016 bude v Galerii na prádle, Besední 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Marie Sibaiové-Hejdové: Orientální fantazie.

Marie Sibaiová má dlouholetou praxi v oboru výtvarné výchovy, a to ve všech věkových kategoriích. Po dobu 15 let vedla vlastní výtvarnou školu v Sýrii v městě Homs, kterou  bohužel byla nucena uzavřít, nebot‘ v zemi je válka.

Marie Sibaiová o sobě říká: „Vyrůstala jsem v uměleckém prostředí, oba rodiče aktivní výtvarníci – otec grafik, matka umělecká keramika a porcelán. Už od útlého dětství jsem měla jasnou představu o své budoucí práci „MALOVAT“ a tomu se věnuji celý svůj život. Prošla jsem nejrůznějšími uměleckými obdobimi a používala nejrůznější techniky.

Posledních pár let se věnuji především olejomalbě špachtlemi. Přibližně 16 let předávám své zkušenosti studentům. Ke svým stážistům přistupuji vždy individuálně a pomáhám  jim rozvinout jejich osobitý styl. A především se snažím předat jim zážitek z tvorby, pocit radosti a uvolnění, který je podle mého názoru prvním krokem k úspěchu.“

Vzdělání:

Střední umělecko-průmyslová škola Praha 3, Praha 3 Žižkov – obor/specializace: propagační grafika a animovaný film

Tři roky stáž u profesora Nedvěda – figuralni kresba, portrét.

Zaměstnání:

1976 – 1978 – studio Jiřího Trnky, krátký film Praha. Pracovní pozice: asistent animátora. Náplň práce: příprava loutek a přípravné kresby a nákresy, malby pozadí, písmo.

1992-1995 – vlastní soukromá umělecká škola – Nahawand (Sýrie – Homs)

2005-2011 –  výuka kresby a malby v křest’anském klubu církve římskokatolicke (Sýrie-Homs)

1995 – 2011 Vlastní soukromý ateliér  – umělecká výtvarná škola : Soukromý ateliér Marie Sibaiové, Sýrie-Homs, celkový počet žáků: cca 150.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Marie Sibaiové-Hejdové: Orientální fantazie