Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy maleb a litografií Petra Ptáčka: Poste restante

Do 3.8.2018 bude v Poštovní minigalerii na poště Přemyslovská 2 (vchod z nám. Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá výstava maleb a litografií Petra Ptáčka: Poste restante.

Petr Ptáček je malíř, kreslíř a grafik, jehož základním inspiračním zdrojem je fascinace technikou a jejími vymoženostmi. I když se Ptáček věnuje malbě a kresbě, jádro a jeho nejcharakterističtější výtvarný projev tkví v grafice, zejména v barevné litografii, technice vynalezené pražským rodákem Aloisem Senefelderem v roce 1796. Díky litografii také spolupracuje s akademickým malířem a litografem Martinem Boudou. Svoji fascinaci vším co má motor, předvedl Ptáček v rozsáhlém díle i na poli užité grafiky- je autorem desítek ilustrací pro plastikové modely, spolupracuje s BMW, Škodou a Toyotou, vytvořil nesčetné exlibris a je také autorem české poštovní známky s modelem tramvaje T3.

www.vintagecarart.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy maleb a litografií Petra Ptáčka: Poste restante