Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Ma’aminim, věřící“

8. 6.-27. 9. / Tranzitdisplay / Instalace

Do 27.9.2015 bude v Tranzitdisplay, Dittrichova 9, Praha 1, přístupná výstava „Ma’aminim, věřící“.

Výstava „Ma’aminim, věřící“ využívá kontextu francouzského departmentu Seine-Saint-Denis jako ohniska politických a sociálních bojů, které v minulém století otřásaly Francií. Prostřednictvím artikulace různých soukromých a veřejných sbírek i dalších různorodých předmětů je výstava tímto kontextem pronásledována a neusiluje o jeho ilustraci. Předkládá volnou poetickou montáž filmů, plakátů, uměleckých děl i nástrojů militantních hnutí nalezených během našeho výzkumu, přičemž jejich rozsah sahá od idealistických impulzů až po temné vize.

„Věřícími“ se zde míní političtí věřící, kteří bojují za ideál a mají v úmyslu změnit svět prostřednictvím kolektivní akce. Ti, kdo se generaci za generací odhodlávají brát na sebe rizika a stavět se realitě cestou vytváření forem. Ti, kdo sní o budoucnosti prostřednictvím vymýšlení kritických předmětů přímo se odrážejících zpět do jejich současnosti.

Kurátor: Guillaume Désanges, asistentky kurátora: Marine Eric a Cybèle MavrokordopoulouFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Ma’aminim, věřící“