Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Lusi Lu: O’mamma

25. 5.-8. 6. / Fresh Bistro O’papa / Malba

Do 8.6.2016 bude ve Fresh Bistru O’papa, Revoluční 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Lusi Lu: O’mamma.

25.5.2016 se konal první z tématických večerů, kdy do O’papa zavítala vernisáž výstavy O’mamma autorky Lusi Lu spolu s koncertem kapely Blastersex zpěvačky Mariany Wesley.

O výstavě O’mamma
Výstava O’mamma představí 22 obrazů. Všechna díla jsou inspirovaná esenciální ženskou tématikou, a to především prsy. Neboť právě prsa – latinsky mamma – autorka vnímá jako životadárný symbol ženství, které adoruje. Oblíbenou barevnou kombinací je pro ni červená a bílá symbolizující ‚krev a mlíko‘.

Na obrazech jsou zejména tři pro autorku významné múzy ze série výstav „Bitches on Beaches“ a z portugalské výstavy „Irmãozinho, Santa Lúcia e Mariana“. Tou první je Evžena, jejíž dva portréty byly původně vytvořeny pro výstavy v Mexické Tijuaně. Druhou je Dimitra, která dominovala výstavám v německém Berlíně a brazilském Rio de Janeiru.

Mariana Wesley, která je třetí múzou a je zároveň autorčinou oblíbenou zpěvačkou, byla součástí již mnoha výstav, kde často i performuje. Zde tedy bude k vidění nejen na obrazech s portugalskou tématikou, ale i se svou kapelou Blastersex.

Dalších 10 obrazů jsou autoportréty.

Na vernisáži byl také k vidění ručně vyrobený balzový surf z Peru značky J.C.H. surfboards, na kterém je autorčin obraz vnady oplývající bohyně oceánu a ženské smyslnosti.

O autorce
Lusi Lu je česká výtvarnice, antropoložka a cestovatelka, která trpí iracionální láskou k Peru. Proto spolupracuje s CK Alvarez jako tamější průvodkyně. Momentálně se také připravuje na doktorandský antropologický výzkum právě v Peru.
Výtvarnému umění se věnuje od dětství. Své obrazy již vystavovala kromě České republiky také ve Španělsku, Itálii, Německu, Brazílii, Mexiku, Argentině a Peru.
Lusi ve své tvorbě čerpá zejména ze secese a kubismu. Kreslí a fotografuje především ženské postavy, které zasazuje do abstraktně ornamentálního světa nebo jim přisuzuje různé atributy. Postavy z jejích obrazů se často ocitají uprostřed hádanky zdánlivě nepřehledného řádu.
Lusi tvoří pomocí kombinace několika technik: gelová, akrylová a laková pera na papíře, plátně nebo kappě, selektivní kolorizace fotografií a fotomanipulace.
Veškerá práce je ruční a každý obraz je vždy originál.
Více na stánkách: Lusi Lu ΔRT

O’papa

V Praze v Revoluční 7 otevřelo v srpnu 2014 své brány první české fresh bistro O’papa. Všechny suroviny a potraviny, které v tomto bistru ochutnáte, pochází z dílny O’papa. Sami si pečeme pečivo, marinujeme lososa, pečeme roastbeef, ale i koláče. Děláme to proto, abyste skutečně věděli, co jíte.

Otevřeli jsme bistro s ambicí nabídnout alternativu k už existujícím podnikům a ukázat, že i lidé, kteří nemají čas na dlouhé polední pauzy, se mohou chutně a kvalitně najíst. Nápad vznikl při našich cestách po světě, kde jsme viděli, že se nad stravováním většinou opravdu přemýšlí.

Každý den podáváme snídaňové a obědové menu. To snídaňové nabízí široký výběr ovoce, několik druhů müsli i jogurtů, čerstvé domácí pečivo a vejce na několik způsobů. K obědu pak můžete vybírat z několika polévek, plněných tortill, wrapů, z mnoha druhů sendvičů, toastů a baget připravených podle různých světových receptur. Nezapomínáme samozřejmě ani na saláty, dezerty a čerstvou kávu.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Lusi Lu: O’mamma