Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Lucie J. Skřivánková, Jan Nálepa: Lost Paradise

Do 29.7.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná zajímavá a hustá instalačně – malířská výstava Lucie Jindrák Skřivánkové a Jana Nálepy: Lost Paradise.

Výstavní projekt Lucie Jindrák Skřivánkové a Jana Nálepy pro The Chemistry Gallery nese název Lost Paradise. Jeho tématem je hluboce uložená vzpomínka či představa o jakémsi ideálním stavu naší účasti a bytí v přírodě, které nám v současné realitě uniká. Intence obou umělců ale není moralistní, výsledná podoba projektu by měla být spíše evokací jakéhosi rajského prostoru v naší mysli prostřednictvím intermediální instalace.

Díla Jindrák Skřivánkové a Nálepy se v prostorové instalaci inovativně propojí v jeden významový celek. Nastíněnou iluzivní hrou i Nálepovou ready made estetikou výsledná podoba projektu nezapře inspiraci např. Duchampovým Velkým sklem. Výstava vytvoří působivou scénu nabitou vizuálními a zvukovými vjemy, i prostor k úvaze nad současným vztahem člověka a přírody.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Lucie J. Skřivánková, Jan Nálepa: Lost Paradise