Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Lovci snov v ríši slov

Do 8.5.2015 bude ve Slovenském Institutu, Jilská 16, Praha 1, přístupná výstava Lovci snov v ríši slov.

Výstava predstavuje tvorbu 14 autorov, členov Spolku výtvarníkov Slovenska, ktorí sa vo svojej tvorbe obracajú na magický svet literatúry – poézie i prózy – ako na nekonečný zdroj inšpirácie. Tak vznikajú jedinečné solitéry, ktoré prekvapujú svojou hĺbkou i duchovnou silou. Sú výsostne osobnou výtvarnou interpretáciou sujetu, konkrétnej postavy, prípadne vnútornej atmosféry literárneho diela. Výstava upozorňuje na jedinečnú prepojenosť týchto dvoch umeleckých žánrov a na väzby, ktoré môžu byť a aj sú niekedy i obojstranné.

Vystavujúci umelci: Milina Zimková, Stanislav Kiča, Peter Pollág, Oto Bachorík, Štefan Polák, Juraj Čutek, Vladimír Kompánek, Vladimír Kudlík, Daša Bacmaňáková, Katarína Vavrová, Ondrej 4. a Ondrej Zimka.

Kurátor výstavy: Mária HorváthováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Lovci snov v ríši slov