Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Línie života“ – Orest Dubay ml. a Pavol M. Schultz

Do 31.3.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava „Línie života“ – Orest Dubay ml. a Pavol M. Schultz. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

V prácach sochára Pavol Maria Schultza(1951) sa logicky prelína jeho umelecký program, ktorý je nežný, hravý, ale aj meditatívny až expresívny a v niektorých prípadoch sa stáva výzvou. Ich spoločným motívom je sochárova pevná viera v humanizmus, očarenie zo života ale aj nevyhnutnosť jeho zachovania.

Akad. mal. Orest Dubay ml.(1954) tvorí virtuálne priestorové objekty v kombinácii s digitálne spracovanými fotografiami stromov, alebo vlastných olejomalieb. Nehľadá zložité filozofické vysvetlenia svojej tvorby, vychádza s intuitívnych predstáv a chápania krásy v jednoduchosti a čistote.

Text: kurátorka výstavy Ľudmila PaškováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Línie života“ – Orest Dubay ml. a Pavol M. Schultz