Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání

14. 6.-30. 6. / Francouzský Institut / Malba

Do 30.6.2018 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná výstava Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání.

Francouzský institut v Praze podporuje projekt organizovaný dvěma sdruženími francouzských a českých malířů. Vystavena budou díla tří umělců z každé země, malířů i sochařů, jejichž souznění se během posledních měsíců jen potvrdilo.

„Vyměňovat si zkušenosti s dalšími výtvarníky z jiných zemí, abychom se vzájemně obohacovali. Jak snadné, zdá se. A právě o to usilujeme. V roce 2018 v Čechách. V únoru jsme ve městě Le Havre (Normandie) přivítali tři české výtvarníky, v červnu se s nimi znovu setkáme v Praze. Tato setkání jsou součástí širšího rámce, v roce 2020 by se měli setkat výtvarníci z deseti zemí.“ Yvan Le Soudier.

Yvan Le Soudier. Narozen ve Francii v roce 1950.
Výtvarník, cestovatel, autor knih a voyeur běžnodennosti. Kvůli válce i svému otci se jednou nohou usadil v Normandii, zatímco ta druhá udržuje nestabilitu na toulkách světem.

Lana Loeber. Narozená v Německu v roce 1962.
Tato průvodkyně v Le Havre, původem z Německa, je držitelkou doktorátu z geologie. Originální metodou si pohrává s betonem, ze kterého vytváří obrazy a umělecké objekty plné barev. Vliv místní architektury města Le Havre nelze vyloučit!

Christian Tangre. Narozen v Kanadě v roce 1959.
Malířská, grafická a sochařská tvorba tohoto umělce a pedagoga otevírá a prozkoumává smyšlené území podobné labyrintu, protkané zvláštními absurdními a sentimentálními výjevy.

Miroslav Malina (1956)
Posláním tvorby tohoto umělce a učitele je prozkoumávat cestu, jež je pro něj i cílem, ke kterému nikdy nedojde…

Karel Prášek (1950)
Dílo tohoto malíře, jehož ovlivnilo studium na umělecké škole Beaux-Arts v Paříži, zahrnuje malbu, kresbu, rytinu a nástěnnou malbu.

Zdeněk Tománek (1958)
Často monumentální dílo tohoto umělce a učitele zahrnuje malířství a sochařství, skrze něž reaguje na evoluce přírody a lidského pokolení. Zhmotňuje v něm vnitřní svět.

Tři umělci jsou členové skupiny FF16.



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Le Havre – Praha. Francouzsko-české setkání