Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Květoslava Přibyla: Fotografie

9. 1.-4. 2. / Nová síň /

Do 4.2.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Květoslava Přibyla.

Soubor fotografií představuje reflexi autorových setkání s lidmi, krajinou a událostmi za posledních více než 50 let. Prolínají se v něm snímky ze sovětské okupace roku 1968, krajiny, portréty umělců i momentky ze všedního života.
Autor vychází z tradice klasické dokumentární fotografie, současně je však přitahován grafickou  estetikou černobílé fotografie a výtvarností zachycovaných objektů.
Snímky byly pořízené na kinofilm či negativ 6×6 cm a vystavené zvětšeniny jsou provedeny klasickým způsobem na bromostříbrném papíře.

Květoslav Přibyl (nar. 1943 v Praze) je profesí architekt, avšak od mládí se věnuje také fotografii.  V šedesátých letech publikoval v (kulturních) časopisech (Universita Karlova, Host do domu, Vesmír, Kulturní tvorba, Tvář, Výtvarná práce). V roce 1963 vydala Mladá fronta knihu Zcela nesoustavná zoologie, v níž Přibylovy fotografie texty doprovodil Miroslav Holub. Přibylovy snímky ruské okupace byly publikovány ve sborníku Sedm pražských dnů, 21.-27. srpen 1968 (Historický ústav ČSAV, Praha 1968). Během šedesátých a sedmdesátých let měl příležitost se setkat s významnými umělci (Zrzavý, Kolář, Boudník, Coubine…) a z těchto setkání vzešla řada fotografií. Výběr z nich zakoupila v roce 1982 Moravská galerie v Brně. V roce 2005 a 2006 vyšly jeho fotografie v Revolver Revue a v roce 2007 měl v Malé výstavní síni Liberec výstavu s názvem Fotografie v nesourodém světě. V roce 2017 vydal knihu Vzpomínky na Řecko, ve které prezentuje 100 fotografií, které vznikly během autorovy návštěvy Řecka v roce 1976.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Květoslava Přibyla: Fotografie