Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Kusturica očima fotografa Petra Našice

4. 5.-30. 6. / Francouzský Institut / Film

Do 30.6.2017 bude ve foyer kina Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná výstava Kusturica očima fotografa Petra Našice.

Jedná se o výstavu fotografií Petra Našice, který dokumentoval natáčení nejnovějšího filmu Emira Kusturici Na mléčné dráze.

Našicovy snímky zachycují dlouhodobé natáčení filmu Emira Kusturicy NA MLÉČNÉ DRÁZE. Mnohé fotografie z této unikátní kolekce vznikaly v obtížně dostupných místech bez standardního filmařského zázemí. Příznačné pro jejich atmosféru je zvláštní světlo bosenské krajiny, kde se celý film natáčel. Využili ho i samotní tvůrci, kteří u většiny interiérových i exteriérových záběrů nepoužívali umělé svícení.

Už jako teenager dostal fotograf PETR NAŠIC (nar. 1964) unikátní příležitost. Díky známosti jeho matky se scénografem Josefem Svobodou měl možnost dokumentovat pražské natáčení slavného Formanova filmu Amadeus. Díky spolupráci s Janem Hřebejkem se seznámil s proslulým srbským režisérem Emirem Kusturicou a zachytil realizaci jeho dvou nejnovějších filmů. Absolvoval studijní pobyty v New Yorku a Amsterdamu, během stáže v Londýně dokumentoval tvorbu světoznámé české primabaleríny, fotografky a baletní pedagožky Darii Klimentové. Uspořádal mnoho samostatných výstav v Čechách i v zahraničí, podílel se i na několika expozicích kolektivních.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Kusturica očima fotografa Petra Našice