Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého

Do 3.4.2018 bude v nově otevřené Karlínské Kostce, Sokolovská 1/67, Praha 8, vždy ve všední dny 11:00 – 18:00, přístupná zajímavá výstava kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého.  Víkendová prohlídka možná pouze po předchozí telefonické domluvě – 720 685 049.

Mgr. Jan Hrubý (* 23. června 1945 Uherské Hradiště) je český grafik, karikaturista a trvalý jáhen. Za svá výtvarná díla obdržel četná ocenění.

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Od roku 1967 publikoval své grafické a karikaturní práce v mnoha novinách a časopisech: Mladý svět (osm ze zadní stránky MS), Stadion, Květy, Technický magazín, Psychologie dnes a v mnoha jiných. Od roku 2016 kreslí pro Katolický týdeník. Jeho práce jsou publikovány i ve společných albech kresleného humoru: Veletucet a Prazdroj českého kresleného humoru. Po své náboženské konverzi vystudoval teologii na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a byl vysvěcen na trvalého jáhna. Od roku 1993 žije se svou ženou Anežkou v Újezdu pod Troskami, kde působí jako římskokatolický duchovní ve farnosti a okolí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy kresleného humoru a grafiky Jana Hrubého