Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy KomiX | ComiX a otevření komiksového prostoru

11. 5.-27. 7. / Goethe Institut / Komiks

Do 27.7.2018 bude v Goethe Institutu, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, přístupná ve 2.patře zajímavá výstava a v 1.patře tematický prostor KomiX | ComiX.

Jak vypadá současná komiksová tvorba v Německu a v Čechách? Jací autoři udávají trendy?

Ještě nedávno byl komiks vysmíván jako literatura pro mládež. Ale v posledních desetiletích nasála komiksová scéna v Německu i v Česku nové sebevědomí. V současné době objevují hlavně čím dál tím populárnější žánr grafická novela noví čtenáři i nakladatelé. Komiks je umění, komiks je kritický, komiks baví a komiks je vážný.
V 1. patře Goethe-Institutu přibližujeme aktuální německou a českou komiksovou scénu na ukázkách, které z tvorby Mawila, Ulli Lust, Anny Haifisch, Lely Geislerové, Venduly Chalánkové, Lucie Lomové a Jiřího Gruse vybral kurátor Marek Rubec. Jejich pojítkem je mimo jiné autobiografické téma.
Výstava ve 2. patře představuje Reinharda Kleista, Nicolase Mahlera a Matthiase Gnehma, kteří byli též k vidění v rámci literárního programu „Das Buch“ na pražském knižním veletrhu „Svět knihy“.
Máte chuť vytvořit si vlastní komiks? Chopte se jednoduše připraveného náčiní a nakreslete například momentku z Vašeho života. Experimentovat můžete také s digitálními možnostmi komiksové aplikace.
V tematickém prostoru se ale také můžete usadit a prolistovat si v klidu nejdůležitější komiksové tituly z obou zemí, které v poslední době vyšly.

Další informace: www.goethe.de/cesko/komiXFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy KomiX | ComiX a otevření komiksového prostoru