Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy komiksů MINDtheRAPIST

26. 10.-8. 11. / Holešovická Šachta / Komiks

Do 8.11.2017 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná zajímavá výstava komiksů MINDtheRAPIST.

Autorkou konceptu a scénáře je Hana Merková a ilustrací Tereza Bartůňková.

Výstava MINDtheRAPIST navazuje na téma stejnojmenného komiksu (https://www.facebook.com/MindTheRapy/) věnovanému temnotě lidské psýché, (pseudo)problémům generace mileniálů a míře schopnosti její sebereflexe. Máme potíž mluvit spolu navzájem a skutečně pozorně se poslouchat (nezřídka i sami sebe ve vlastní hlavě) a tak jdeme radši otázky řešit s odborníkem, který se nasloucháním jiným lidem živí. Teprve zde, v cizím prostředí a před cizí osobou jsme schopni upřímně a naplno formulovat své obavy a trápení a uvědomit si je v plné míře jejich (ne?)závažnosti.
Máte už také svého terapeuta?

Hana Merková je absolventka pražské FAMU. Po pěti letech studia filmové režie se ho rozhodla zanechat, pořídit si psa a chodit s ním na procházky. A vymýšlet u toho komiks. S psychiatry i psychology má mnoho zážitků.
Tereza Bartůňková absolvovala scénografii na pražské DAMU. Kromě praxe divadelní scénografie a kresby komiksu MINDtheRAPIST také už několik let dochází na terapii. Vystřídala řadu léčebných metod i preparátů. Její diagnóza je úzkostná porucha, workoholismus, sklony k sebedestrukci a příliš bujná fantazie.
Obě se při tvorbě inspirovaly vlastní zkušeností.

Kurátorka: Veronika ČechováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy komiksů MINDtheRAPIST