Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy komiksu Lucie Lomové: Institut vzpomíná

2. 6.-25. 6. / Francouzský Institut / Komiks

Do 25. 6. 2021 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava komiksu Lucie Lomové: Institut vzpomíná.

Výstava „Institut vzpomíná“ je převzata z komiksového alba vytvořeného Lucií Lomovou u příležitosti 100 let Francouzského institutu v Praze. 

Tento komiks vznikl v rámci Roku komiksu a u příležitosti stého výročí Francouzského institutu v Praze. Jedná se o dvojjazyčný komiks inspirovaný historií Francouzského institutu v Praze. Francouzský velvyslanec v České republice Alexis Dutertre a ředitel Francouzského institutu v Praze Luc Lévy laskavě přispěli úvodními slovy. Autorkou a scenáristkou je Lucie Lomová. Dílo přeložili Benoît Meunier a Tomáš Havel. Kniha vyšla za podpory Francouzského institutu v Paříži.

Lucie Lomová (* 1964) je česká autorka komiksů, ilustrátorka, výtvarnice. Je laureátkou komiksových cen Muriel za roky 2011 (ocenění Nejlepší původní scénář a nejlepší původní český komiks za knihu Divoši) a 2007 (Nejlepší původní kniha Anna chce skočit). Její knihy vychází v češtině a ve francouzštině.

Komiks je možné zakoupit v Librairie francophone ve Francouzském institutu v Praze nebo online zde.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy komiksu Lucie Lomové: Institut vzpomíná