Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy kolektivu street art umělců z Galerie Mega – MEGAHERTZ

Do 1. 9. 2022 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava kolektivu street art umělců z Galerie Mega – MEGAHERTZ.

Vystavující umělci:
Juraj Ďuriš
Maxim
David Strauzz
Obras
Akrobad
Tomáš Hric
Eva Fajčíková
Tomáš Javůrek
Pavel Dušek
Keaps
Seok

Představujeme Vám nové propojení Galerie Mega s klubem Rock Café! V prostorech klubu prezentujeme 11 umělců z Česka, Slovenska, Kanady nebo Mexika. Výstava je připravena v rámci letního Mega programu, který se odehrává i v Mega A (Můstek) a Mega B (Karlovo náměstí). Veškerá vystavená díla jsou originály popisující techniku samotných autorů. Jedná se o umělce, kteří aktivně malují venku a svou tvorbu dokázali přenést i na plátna nebo další materiály. Spojujícím tématem mezi všemi vystavujícími umělci je street art. Techniky tvorby umělců jsou různé – od panelu přes plátna, až po akrylové barvy nebo spreje. Volnost tvorby je to nejdůležitější. Každý umělec se pohybuje na zcela jiné frekvenci, a proto je důležité koukat na obrazy jednotlivě a postupně je spojovat do sebe, jako hudební orchestr. Rytmus přijde hned.

Galerie Mega je street art galerie sídlící v metru. Konkrétně ve stanici Karlovo náměstí (vestibul směr Palackého náměstí) a nově také ve stanici Můstek (linka A, vestibul s výstupem na Václavské náměstí). Galerie je volně přístupná veřejnosti a ke vstupu stačí jen lístek na metro. Program výstavy MEGAHERTZ pokračuje i v ostatních prostorách Galerie Mega.

Rock Café je nejstarším porevolučním klubem v Praze a již více než 30 let je majákem na kulturní mapě hlavního města přímo na Národní třídě. Klub má hudební a divadelní sál s přilehlou galerií. V jeho galerii jsou k vidění výstavy různých fotek, koláží, maleb, grafik, ale i soch nebo plastik. Během roku se tu uskuteční kolem 300 akcí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy kolektivu street art umělců z Galerie Mega – MEGAHERTZ