Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Kazi Jůzové – Barevné okouzlení

10. 8.-14. 9. / Donuterie / Malba

Do 14. 9. 2021 bude v Donuterii, Náprstkova 9, Praha 1, přístupná výstava obrazů Kazi Jůzové – Barevné okouzlení.

Kazi se k malování obrazů propracovala nečekaným profesním životem. Navzdory tomu, že její rodinné klima je umělecké, vystudovala vysokou zemědělskou školu. S titulem inženýra ale pokračovala kariérou žurnalistky, kterou podpořila dvouletým postgraduálním studiem na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Stěžejní v její práci byly reportáže provázené fotografiemi z různých oborů a oblastí kultury.
Výtvarničení začala tvorbou „fotoobrazů“, upravených fotografií, které se i dnes promítají do některých jejích snových maleb.
Maluje intenzívně posledních patnáct let, a v průběhu té doby se školila pět let pod vedením akademicky vzdělaných lektorů Výtvarné školy v Praze. Přesto je nespoutaná současnými trendy ve výtvarném umění, kdy je převážně cílem šokovat.

Zdroj:  zpravyzmnisku.cz

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Kazi Jůzové – Barevné okouzlení