Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Kateřina Sýsová: Kukbuk

Do 8. 9. 2023 můžete v Pánské pasáži, Na Příkopě 23, Praha 1, navštěvovat v nově otevřené galerii Teleport velmi zajímavou a hodně nevšední výstavu fotografií Kateřiny Sýsové: Kukbuk.

Otevřeno jen Středy, Pátky a Soboty 11:00 – 19:00, nebo po telefonické domluvě.

Fotografická série Kukbuk tvoří obrazový průvodce po české jídelní kultuře. Expresivně vystavěné scény formou vizuálního vtipu pátrají po zvycích a konvencích spojených s českým stolováním. V důsledně inscenovaných fotografiích má každá postava i předmět přesně přidělenou roli.
 
Kateřina Sýsová své fotografie koncipuje jako otevřená díla, která je možné číst ve více rovinách. Prvotně jako obrazový vtip nebo obrazový rébus, ve kterém není složité poznat kuře na paprice nebo utopence. Vizuální žert si však v druhé rovině klade širší otázky týkající se vlivu minulosti na současnost, vztahu obrazu a slova nebo potěšení z pohledu a s tím spojenou problematikou genderu.
 
Kateřina Sýsová je česko-německá fotografka a kurátorka. Stěžejním předmětem její tvorby je právě inscenovaná fotografie. V roce 2020 byla oceněna Asociací profesionálních fotografů v kategorii Osobnost mladé české fotografie do 30 let.
 
Kurátorkou výstavy je Štěpánka Stein.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Kateřina Sýsová: Kukbuk