Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy KarARTena

Do 31.5.2020 bude v Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, zdarma přístupná velmi zajímavá a hustá výstava KarARTena.

Vystavují Michal Cimala, Jan Gemrot, Jakub Janovský, Josefína Jonášová, Alzbeta Josefy, Jan Kaláb, Martin Krajc, Jakub Nepraš, Matěj Olmer, PASTA ONER, Jakub Roztocil, Magdaléna Staňková, Martin Salajka, Lu JinDrak Skřivánková, Ira Svobodova, Michal Škapa, Karel Štědrý, Zdeněk Trs, Jan Vytiska.

Kurátoři Blanka Cermakova, Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš

První karanténní výstava v historii Trafo Gallery přináší reflexi současné situace ve snaze přinést pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností. V životě umělců se paradoxně příliš nezměnilo – jejich běžný samotářský život v ateliérech, kdy se dobrovolně zavírají ve svých karanténách, se od té současných dní výrazně neliší. Doufejme, že se v dohledné době vrátí i společenský život a záhy se zresuscituje i umělecký trh.

Momentální časoprostorové vzduchoprázdno připomínající apokalyptické filmy provokuje uměleckou fantazii a je jejich nekonečnou inspirací. Někteří z umělců ve svém díle rozpad společnosti a útěk před civilizací dávno předvídali a o to víc z nich dnes mrazí. 19 umělců tak volně odkazuje na Covid-19.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy KarARTena