Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Kamily Najbrtové , Ivany Šrámkové a Pavly Soukupové: 3

15. 5.-3. 6. / Nová síň / Malba

Do 3.6.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Kamily Najbrtové , Ivany Šrámkové a Pavly Soukupové: 3.

Výstava TŘI v galerii Nová síň představí tvorbu tří autorek galerie S – Ivany Šrámkové, Kamily Najbrtové a Pavly Soukupové. Galerie S je domácí galerie, kterou od roku 2006 vede Pavla Soukupová.

Ivana Šrámková je sochařka již pevně usazená na mezinárodní umělecké scéně, věnuje se autorské tvorbě soch ze skla. Absolvovala atelier skla profesora Stanislava Libenského. Její dílo má neuvěřitelný rozsah – od rozměrných objektů a realizací v architektuře až ke komorní plastice. Nejlépe ji vystihuje ,,nemohu přestat“ – tak se jmenovala její výstava v Doxu v roce 2011. „Hledám to základní, co vyjadřuje ten či onen charakter,“ říká o své tvorbě autorka, která na výstavě TŘI představí kromě větších plastik z taveného skla také aktuální malířskou tvorbu, stejně velkorysou jako její sklo.

Kamila Najbrtová vytváří v obrazech iluzi prostoru. Často se jí podaří rozechvět vzduch nad obrazem. Spojením optických klamů a klasické malby usiluje o efekt hologramu. „Moje obrazy jsou proměnlivé podle denního světla, ráda se nechávám překvapovat.“

Pavla Soukupová
tvoří kombinovanou technikou inspirovanou způsoby používanými od středověku k napodobování zlata a stříbra. Snaží se příběhy všedního dne zakódovat do jednoduchého znaku. „Jen si chci kreslit.“ Na výstavě mimo jiné představí soubor „Emotikonů“.

Autorky spojuje originalita, profesionalita, humor, optimismus a láska ke světlu, díky světlu jsou jejich výtvory nekonečně proměnlivé. Jejich zdroji úžasu a inspirací jsou lidé, zvířata a příroda.

Více na: www.sgalerie.cz a   www.sramkova.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Kamily Najbrtové , Ivany Šrámkové a Pavly Soukupové: 3