Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Josef Žáček: Anticorps

Do 18.6.2017 bude v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, ve 3.patře, přístupná výstava Josefa Žáčka: Anticorps. Vstupné: zdarma. Všechny ukázky z výstavy: Petr.

Malíř Josef Žáček (*1951) je typ introvertního umělce, který se ve své metaforické tvorbě paradoxně věnuje převážně tématům ze společensko-politické sféry. Vyhýbá se otevřenému aktivismu a hledá spíše obecnější a metaforické vyjádření svého postoje. Vystavuje sporadicky, své cykly soustředěné k jednomu tematickému okruhu zpracovává několik let s rozvahou i vášní zároveň. V současnosti kriticky reaguje na situaci vyvolanou uprchlickou krizí v Evropě, na skryté i otevřené manipulace masmédií a také na mentální, ekonomické a administrativní limity unijní politiky.

Kurátor: Magdalena Juříková

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Josef Žáček: Anticorps