Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jižní Město: Od utopie k realitě

14. 9.-30. 10. / Chodovská tvrz / Architektura

Do 30.10.2016 bude ve velké galerii Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 11 (dříve Praha 4), přístupná velmi zajímavá výstava Jižní Město: Od utopie k realitě.

Jižák slaví 40 let své existence. Pavel Karous a Jiří Sulženko ukazují historii Jižního Města v architektuře, designu a veřejném prostoru, interaktivní pocitovou mapu, archiv zvuků a videí a především velký model paneláků VVÚ-ETA, který můžete sami doplňovat archiváliemi. Na výstavu zapůjčili svoje Jižákem inspirovaná díla Josef Bolf, Jiří Franta a David Böhm, Sylva Francová, Jaroslav Róna a řada dalších. Dokonce i Chodovská madona Maxe Švabinského je k vidění.

Výstava ku příležitosti 40. výročí existence Jižního Města. Expozice prostřednictvím interaktivních prvků přibližuje jeho mladou historii a každodenní život; osloví jak pamětníky, tak současnou mladou generaci. Nápis „nedotýkejte se vystavených exponátů“ zde v žádném případě neplatí, ba právě naopak! Těšit se můžete rovněž na fotografie z období normalizace od Lubomíra Kotka, autora známé foto publikace Tady bylo Husákovo z roku 2009.

Vstup zdarmaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jižní Město: Od utopie k realitě