Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku

Do 31.5.2018 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, (vzadu do průjezdu a pak doleva a nahoru po schodech do 1.patra) přístupná zajímavá výstava Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku.

Výstava originálů ilustrací, které vznikaly v průběhu deseti pro edici Modern Czech Classics vydávanou nakladatelstvím Karolinum. Expozici doplňuje ukázka komiksu Ve stínu šumavských hvozdů nakl. Lipnik.  Jedná se o původní kresby k novým vydáním moderní české prózy – Klapzubovou jedenáctkou počínaje a Spalovačem mrtvol konče.

Kurátoři: Stanislava Fedrová a Pavel Kořínek.

Jiří Grus (20. listopadu 1978 Trutnov) je český malíř a komiksový kreslíř a scenárista.

Vzdělání získal na Akademii výtvarných umění v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Ačkoliv také maluje, tak věhlas získal především skrze svou komiksovou tvorbu. Jako autor se projevil již roku 1991 v slovenském komiksovém magazínu Bublinky, jeho první komiksové album bylo Nitro těžkne s glycerínem, na kterém spolupracoval se scenáristou Štěpánem Kopřivou, a znamenitý ohlas získala jeho autorská série Voleman (od roku 2007, dosud čtyři díly). Za Nitro získal Grus v roce 2007 českou cenu Muriel.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jiřího Gruse: Ilustrovat klasiku