Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jindřich Waldes – podnikatel, sběratel, mecenáš

Do 29. 10. 2023 je v Jeruzalémské synagoze, Jeruzalémská 7, Praha 1, přístupná zajímavá panelová výstava Jindřich Waldes – podnikatel, sběratel, mecenáš.

Výstava, kterou připravily k 80. výročí úmrtí Jindřicha Waldese společně Státní oblastní archiv v Praze (SOA Praha) a Národní technické muzeum (NTM) v roce 2021, doputovala na svých cestách po České republice i do Jeruzalémské synagogy, která je důstojným místem pro připomenutí osudů tohoto významného předválečného podnikatele a mecenáše.

Oproti svému původnímu rozsahu, jak byla prezentována v NTM, je výstava pro podmínky Jeruzalémské synagogy mírně upravena a redukována. I tak se ale návštěvníci seznámí s životními osudy Jindřicha Waldese a s rozvojem jeho firmy Waldes a spol., která se z malé dílny vyvinula ve světově proslulou firmu s řadou výrobních filiálek v zahraničí. Jeho firma proslula zejména výrobou známých stiskacích knoflíků Koh-i-noor. Historii a činnost obchodního impéria značky Waldes a spol. dokládá bohatý obrazový materiál, například fotografie továren po celém světě, výrobků, reklam či plánů budov, dosud nepublikovaných, které se autorům výstavy podařilo nashromáždit.

Výstava potrvá v Jeruzalémské synagoze do konce října 2023 a bude doplněna o přednášku obou autorů ze SOA Praha a NTM. Aktuální informace o doprovodných akcích naleznete na webu www.synagogue.cz a na FB profilu Jeruzalémské synagogy.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jindřich Waldes – podnikatel, sběratel, mecenáš