Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jindřich Janíček – Pradědovy deníky

Do 28.8.2016 bude v nově otevřeném knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná zajímavá výstava Jindřicha Janíčka – Pradědovy deníky.

Výstava originálů ilustrací Jindřicha Janíčka ke knize K večeru spustil se déšť.

Jindřich Janíček je letošní diplomant Ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Věnuje se převážně kresbě. Je autorem komiksu Přicházíme v míru ve jménu lidstva (scénář Taťána Rubášová), který vlastním nákladem vydával jako sérii malých komiksových sešitů. Vytváří také cykly sítotiskových plakátu s motivy z amerických filmů či vlastní verze plakátů oblíbených kapel. Spolu s Nikolou Klímovou založil a vede nakladatelství Take Take Take (http://taketaketake.cz/).

Pro knihu K večeru spustil se déšť Jindřich přepsal deníkové záznamy z legií od svého pradědy Štěpána Zadražila a bohatě je ilustroval.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jindřich Janíček – Pradědovy deníky