Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy jednoho obrazu Zuzany Badinkové: No. 1

Do 31. 3. 2022 je ve výloze showroomu Harddecore, Senovážné náměstí 10, Praha 1, k vidění obraz Zuzany Badinkové.

Nová galerijní platforma (SEN O) vzniká ve výlohách designového showroomu Harddecore na pražském Senovážném náměstí.
Projekt si bere za cíl prezentovat kurátorsky vybraná díla zajímavých a inspirativních žen-umělkyň, jejichž obrazy, šperky, porcelán, fotografie, květiny, parfémy, textil, umělecké objekty a básně budou postupně představovány všem, kteří půjdou kolem. Výstavy jsou vždy prodejní a část výtěžku z prodaných děl poputuje na podporu dobročinného projektu Metráž, který pomáhá ženám v nouzi.
Zuzana Badinková (*1990)
vystudovala Akademii umění v Banské Bystrici, obor Digitalní média, v ateliéru prof. Michala Murina, a návazně na to pokračovala v ateliéru Volné výtvarné umění pod vedením prof. Štěpána Balázse. Ve své tvorbě se zabývá sledováním údajů o mozkové aktivitě a přenáší je do svých maleb, kde hledá vztahy mezi barvami a kompozicí, jejíž hlavním atributem je čistota. Data z magnetické rezonance se stávají křivkami. Jejich tvary se opakují, zauzlují a splétají barevné vzorce, které mohou fascinovat jednoduchostí a krásou, podobně jako rytmus našich myšlenek, pocitů i starostí. Malby Zuzany Badinkové také využívají iridescentní barvy, které se mění v závislosti na světle či úhlu pohledu. Abstrakce v malbě ale neznamená jen formální hru barev, tvarů a tahů – ale odpovídá společenské a vědecké abstrakci našich životů včetně našich myšlenek.
Vybraná díla Zuzany Badinkové jsou k zakoupení i online na webu projektu.
Na zahajovací vernisáži zahrál Dj Temp_10.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy jednoho obrazu Zuzany Badinkové: No. 1