Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jarmily Štukové a Lenky Klicperové: Na dohled od černé vlajky

12. 10.-6. 11. / Galerie Portheimka / Fotografie

Do 6.11.2015 bude v 1.patře letohrádku Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5, přístupná výstava aktuálních fotografií  Jarmily Štukové a Lenky Klicperové: Na dohled od černé vlajky.

Otevřeno denně kromě pondělí, od 13 hodin do 18 hodin.

Jak žijí lidé, kterým válečný konflikt vzal domov, rodinu i naději? Výstava aktuálních fotografií z Iráku a Sýrie….

Lenka Klicperová je dnes známá především jako šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, který patří mezi nejstarší dosud vydávaná periodika v ČR a zaměřuje se na reportáže z cizích zemí. Navštívila řadu afrických zemí, pracovala v Angole, Namibii, Nigérii, Tanzánii, Keni, Etiopii, v Mali, Burkině Faso, Čadu, Nigeru či několikrát v Demokratické republice Kongo a Iráku. Na svých cestách se zaměřuje především na problematiku žen a jejich postavení ve třetím světě, na reportážní a portrétní fotografii. Své reportáže publikuje nejen v domovském časopise, ale spolupracuje i s mnoha dalšími tištěnými periodiky, ale i TV a rádii.

Zkušenostmi oplývá i fotoreportérka a dokumentaristka Jarmila Štuková. Po absolutoriu DAMU spolupracovala s respektovanými reportéry na dokumentech pro Českou televizi. Tři roky působila jako reportérka v Lidových novinách, poté dva roky fotila pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Zabývá se především reportážní, portrétní a stylizovanou fotografií. Zachycení reality do působivého obrazu bez stylizace však patří do její nejoblíbenější oblasti fotografie. Za posledních sedm let podnikla mnoho reportážních cest především do rozvojových zemí, kde se soustředila na dokumentování sociální problematikyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jarmily Štukové a Lenky Klicperové: Na dohled od černé vlajky