Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“

29. 5.-12. 6. / A.M.180 gallery / Kresba

Do 12.6.2015 bude v galerii A.M.180, Bělehradská 45, Praha 2, v době programů a představení, přístupná výstava Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“.

kurátorka: Barbora Bartůňková

Výstava představí sérii děl, ve kterých Jana Vojnárová posouvá vzájemné vztahy mezi malbou a koláží prolínáním těchto výtvarných přístupů. Pracuje také s fragmenty, které se v proměnlivé podobě objevují na plátně i na papíře.
Snímky z rodinného archivu, nalezené fotografie, výstřižky z časopisů či oblékací papírové panenky tvoří materiál, ze kterého následně vznikají imaginativní kompozice s dívčími a ženskými figurami. Na blednoucím barevném papíře či na abstraktních plochách pláten se však vytrácí podoby tváří a konkrétní příběhy se proměňují v nejasné, avšak sugestivní otisky paměti.

Jana Vojnárová (*1982) absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla, Michaela Rittsteina, v ateliéru hostujícího pedagoga Silke Otto Knapp, dále na ateliéru Stanislava Diviše na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a absolvovala stáž na School of Visual Arts v New Yorku.

http://janavojnarova.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jany Vojnárové: „Z papíru vystřižený stín“