Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jana Součka (1941 -2008): Kresby a grafika

4. 1.-7. 2. / Galerie Portheimka / Kresba

Do 7.2.2016 bude v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 2, přístupná zajímavá výstava z díla Jana Součka (1941 -2008): Kresby a grafika.

Jan Souček, malíř, grafik a ilustrátor.
(5. května 1941 – 3. května 2008)
V letech 1957–1961 studoval na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě pod vedením profesora Stanislava Libenského. Poté studoval v letech 1963–1969 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru kresleného filmu profesora Adolfa Hoffmeistra.
Stěžejním bodem jeho práce bylo malířství a grafika.
Od roku 1971 pravidelně vystavoval v České republice, Německu, Švýcarsku, býv. Jugoslávii, Rumunsku, Francii, Rakousku a Spojených státech.
Byl členem SČUG Hollar.
Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách Národní galerie v Praze, Památníku národního písemnictví v Praze, Ministerstva kultury ČR, Galerie hl. m. Prahy atd.

Výstava v Galerii Portheimka se soustředí především na jeho kresby a grafiky, a to napříč celoživotní tvorbou včetně děl, které pocházejí z jeho raného období a veřejnosti jsou méně známé.

Galerie Portheimka je otevřená každý týden od úterý do neděle mezi 13. a 18. hodinou. Vstupné 30 korun dospělí, 15 korun se slevou. V ceně vstupného je i výstava v 1. patře (Krtek a pohádkový svět – do 30. ledna).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jana Součka (1941 -2008): Kresby a grafika