Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jana Mlčocha: Levitation

23. 5.-23. 6. / Cafe Frida / Fotografie

Do 23.6.2016 bude v Cafe Frida, Karlínské náměstí 11, Praha 8, instalována zajímavá výstava fotografií Jana Mlčocha: Levitation.

Menší výstava černobílých fotografií z dílny Jana Mlčocha s názvem Levitation, jež je poctou neskutečnému umění vznášet se které předvádí tanečnice Pole dance. Fotografie, které uvidíte, byly již vystaveny v rámci festivalu FOCALE-NU ART ve francouzském městě Beaumont du Perigord.

Jan Mlčoch se narodil v Trutnově, městě pod horami poblíž polských hranic. Vždy se mu líbily fotky okolních hor a tento úžas ho přenesl k jinému nevyčerpatelnému tématu – ženským aktům.

Zhruba v pětadvaceti letech začal Jan experimentovat s luminografií, fotografickou technikou využívající velmi dlouhé časy expozice a práce se světlem. Fotí na černobílý svitkový film a po jeho vyvolání fotografie sám zvětšuje bez jakéhokoli pozdějšího digitálního upravování. Tato nevšední technika mu uchvátila a zcela opanovala jeho tvorbu.

www.mlcoch.netFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jana Mlčocha: Levitation