Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy : Jan Zdvořák – Vzor

19. 10.-19. 11. / The Chemistry Gallery /

Do 19.11.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Jana Zdvořáka – Vzor.

Jan Zdvořák tvoří nedílnou součást české umělecké scény a vychází z jeho graffiti podhoubí. Pevnými stavebními kameny jeho tvorby jsou kresba, malba a monumentální tvorba. Pro výstavu v The Chemistry Gallery vytvořil sérii obrazů, jejíž počátky můžeme sledovat už u prací ze studií na Umprum v ateliéru Mariana Karla. Nekonečné řady znaků rozvíjí Zdvořák do meditativních kompozic, kde písmo je záminkou pro malbu. Jedná se spíše o formální hru a právě proto se snaží být k formě upřímný. Do maleb jsou v průběhu času zapisovány penza informací a vnitřních pnutí autora. Dosahuje tak jakéhosi přírodního či syrového vyznění. Zároveň jsou obrazy glosou ke stavu současné plošné malby a k trendům a klišé se kterými se potýká. Jedná se o autorovu první samostatnou výstavu obrazů.

Hudba na vernisáži: DJ Spord (Spiritual Sound)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy : Jan Zdvořák – Vzor