Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jakub Zeman: Quo vadis, Bolhão

Do 20.10.2015 bude v Portugalském centru, Oettingenský palác, Josefská 6 (vstup z průchodu), v úředních hodinách přístupná zajímavá výstava fotografií Jakuba Zemana: Quo vadis, Bolhão.

Tržnice Bolhão, emblematická stavba z roku 1914 v samotném srdci Porta představuje fascinující pitoreskní mikrosvět uprostřed velkoměsta – pestrá směsice sezónního ovoce a zeleniny, sýry, klobásy, olivy, ryby, květiny i živá zvířata, ale především svérázní trhovci, kteří jako by byli přenesení z minulého století. V plánu je však nová podoba tržnice, která budí u obyvatel Porta protichůdné emoce.
Výstava fotografií v Portugalském centru v Praze má za cíl zdokumentovat každodenní dění v tržnici Bolhão na počátku 21. století a zachytit jejího jedinečného a křehkého genia loci, o kterého může Porto snadno přijít…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jakub Zeman: Quo vadis, Bolhão