Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem

19. 1.-24. 2. / Galerie SPZ / Instalace

Do 24.2.2017 bude v galerii SPZ, Pštrossova 8, Praha 1, přístupná výstava Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem.

Jde o instalaci-záznam. Popis žití ve stísněných podmínkách. To Ivan zná. Trochu zima, trochu nepohodlí. Trochu špína. Trochu Dr. Frankenstein. Zvláštní způsob života – v oteplovačkách a péřovce, na stoličce u kamen. Obrazy a básně nechávám proplynout a zmizet v paměti. To jak žiji, nejlépe vystihují slova H. D. Thoreaua: „Odešel jsem do lesů, protože jsem chtěl žít uvědoměle, postavit se čelem k základním skutečnostem života a vyzkoumat, zda bych se mohl naučit to, čemu mě má život naučit, a ne abych teprve až budu umírat, seznal, že jsem vůbec nežil. Chtěl jsem se co nejhlouběji ponořit do života, vysát jej až k samé jeho dřeni, žít chlapsky a spartánsky, abych dokázal odmrštit všechno, co není životem, pokosit až docela při zemi široký řad, zahnat život do úzkých a omezit jej na nejnutnější míru, a kdyby se ukázal ubohý, nu, pak jeho skutečnou ubohost beze zbytku pochopit a vyjevit…“ (Ivan Vosecký)

Ivan Vosecký (* 1963) vystudoval ČVUT a poté pražskou AVU, kde pracoval postupně v ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka, ateliéru videotvorby Michala Bielického, ateliéru konceptuální tvorby Miloše Šejna, ateliéru konceptuální malby Jiřího Davida a nakonec diplomoval v ateliéru malby u Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy.

Po ukončení studia architektury odjel v roce 1989 do Londýna, kde pracoval v architektonické kanceláři Chassay Architects. V roce 1999 začal pracovat ve filmovém průmyslu, nejdříve jako kreslič a posléze jako malíř-patinér. Zúčastnil se natáčení a přípravy filmů From hell, Blade 2, Liga gentlemanů, Vetřelec versus Predátor, Šanghajští rytíři, Bathory, Mazaný Filip nebo Tobruk.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Ivana Voseckého ИBAN- Když je židle stolem