Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací studentů II. ročníku oboru Propagační grafika spojená se křtem knihy Krvavá Máry

Nejméně do 30.6.2015 bude v 1.patře školy SUPŠ a VOŠUP, Žižkovo náměstí 1, Praha 3, přístupná výstava ilustrací 10 studentů II. ročníku oboru Propagační grafika vedených prof. Viktorií Ban-Jiránkovou. Všechny ukázky z výstavy: Karel Š.

Vernisáž byla spojena se křtem knihy Petra Janečka Krvavá Máry a jiné strašlivé historky.

Výstavu zahájil ředitel školy Mgr. Pavel Kovářík, o knize promluvil autor PhDr. Petr Janeček a Matěj Barták z Nakladatelství PLOT, který také přivezl vytištěné knihy pro studenty i zájemce. Před pokřtěním knihy přednesla studentka Adéla Čadková, jedna z autorů dvoubarevných linorytů použitých v knize, část textu o Krvavé Máry.

Součástí prezentace byla i limitovaná série triček a tašek s aplikovanými linoryty

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky:

Ve dne vypadá naše země jako ráj na zemi. Ale jakmile se setmí, z temných koutů začnou vylézat přízraky, duchové a příšery. Někdy přicházejí bez pozvání, jindy je sami vyvoláme – někdy se krvavě mstí, jindy nás naopak varují před nebezpečím. Jedno je ale jisté – jsou tady a do našich životů zasahují častěji, než by se zdálo, a hlouběji, než je nám milé. Nevěříte? V téhle knížce najdete 99 svědectví o řádění Krvavé Máry, Slendermana, Kozího muže a dalších bezejmenných nebo méně známých přízraků, takže ji stačí otevřít a začít číst… tedy jestli máte dost odvahy.

Tohle nejsou umělé horory ani smyšlené duchařské historky, které znáte z filmů, knížek nebo internetu. Jsou to údajně skutečné zážitky lidí, jako jste vy nebo já. Většina z nich tvrdí, že se skutečně staly. Je to pravda? Nevíme. Ale na letních táborech, školách v přírodě či ne internetu se tyto tajuplné příběhy vyprávějí tak často, že je to až zarážející…

http://www.plotknihy.cz/

http://www.sups.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ilustrací studentů II. ročníku oboru Propagační grafika spojená se křtem knihy Krvavá Máry