Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus

6. 12.-25. 1. / Cafe Prostoru v NTK / Ilustrace

Do 25.1.2019 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus.

Dualismus může znamenat víru v protiklad dvou principů, dobra a zla, nebo prostě dvojí přístup k jedné skutečnosti. V případě Máry a Martiny vyjadřuje dvojí přístup k ilustraci. Odlišné pohledy i rozdílné uchopení témat. Společné jsou náměty, které se dotýkají člověka a jeho vztahu s přírodou, nebo psaných příběhů vycházejích z reality i z fikce. Jak moderní člověk s přírodou nakládá a jak vzájemně spolu působí? K tématu každý přistupuje svým subjektivním pohledem. Vystavené ilustrace jsou vytvořené za poslední rok a mnoho z těchto prací můžete shlédnout na výstavě poprvé. Vizuálně autory spojuje barevnost a fantazie, které meze rozhodně nekladou. Martinu a Máru jste mohli spatřit naživo malovat na festivalu KOMA v Brně, nebo na akcích Raw Art Wrestling (RAW).

 

MARTINA FISCHMEISTER (*1995 v Praze) vystudovala malbu a grafiku a věnuje se převážně tvorbě ilustrací, které vznikají kombinací tradičních a digitálních technik. Zajímá se o vztahy člověka s přírodou a mimo jiné ji inspirují povídky. Její ilustrace vycházejí v magazínu Salon, nebo se s nimi můžete setkat na obálkách knih „Landie“ a „Volba“.

MÁRA ČMÁRA pravým jménem Marek Kulhavý (*1993 v Praze) je ilustrátor a komiksový tvůrce, jehož tvorba se vyznačuje především výraznými barvami a užíváním analogových technik v kombinaci s digitálním zpracováním. Ilustraci se snaží užívat jako jazyk či komunikační prostředek, kterým promlouvá k divákovi. S jeho prací se můžete setkat například v magazínu RedWay. Mohli jste ho spatřit i v soutěži RAW (Raw Art Wrestling).

Za Cafe Prostoru_ Martina Houdek

instagram.com/mara_cmara

instagram.com/fischmeisterrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus