Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací Juraje Martišky: Hravé obrázky

5. 11.-5. 1. / Muzeum hl.m.Prahy / Ilustrace

Do 5.1.2020 bude v hlavní budově Muzea hl.m.Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 – Florenc, přístupná velmi zajímavá výstava ilustrací Juraje Martišky: Hravé obrázky.

Juraj Martiška je významným slovenským ilustrátorem, malířem a grafickým designerem, který v roce 2013 obdržel Cenu Ludovíta Fully za ilustrační tvorbu pro děti a mládež. Muzeum hlavního města Prahy nyní představuje průřez jeho vlastní ilustrátorskou tvorbou. Na výstavě jsou zastoupeny knihy významných českých autorů pro děti a mládež – Jiřího Holuba, Ivony Březinové, Zdeňka Karlíka, Pavla Valacha, Marie Kšajtové a Veroniky Hájkové.

Juraj Martiška se narodil v roce 1969. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Kremnici a Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor malířství. Věnuje se ilustraci, volné tvorbě a grafickému designu.  Ilustroval několik desítek učebnic a knih autorů pro děti a mládež (Pohádky H. Ch. Andersena, Pinokiova dobrodužství C. Collodiho, Děvčátko z věže J. Bodnárové, Prázdniny se strýcem Rafaelem V. Šikuly, Krále s kytarou J. Navrátila a mnoho dalších. Pravidelně získává ocenění za nejkrásnější slovenské dětské knihy (20092018).

Kontakt pro bližší informace a doprovodné programy a workshopy pro děti:
www.muzeumprahy.cz

Všechny fotky z výstavy: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ilustrací Juraje Martišky: Hravé obrázky