Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací Jaroslavy Bičovské

Do 30.11.2019 bude v Domě národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2 (u I.P.Pavlova), přístupná zajímavá výstava ilustrací Jaroslavy Bičovské.

Jaroslava Bičovská se narodila 12. 8.1945 v Brandýse nad Labem.
Studia: SOŠV/VŠVH v Praze v letech 1960 – 1964. Ačkoliv střední školu ukončila s mimořádným oceněním, nemohla z politických důvodů pokračovat ve studiu na AVU.
Její samostatné výtvarné začátky jsou tak spojeny s návrhy na grafické úpravy knih pro nakladatelství Vyšehrad. Záhy se však její zájem obrátil ke knižním ilustracím, následně i k volné grafické a kreslířské tvorbě a během 60.let i do oblasti volné malby. Na přelomu 60.a 70.let se Bičovská prezentovala již jako osobitá autorka. Teprve porevoluční léta jí přinesla možnost prezentovat volnou tvorbu na veřejnosti, a to jak v českých, tak i zahraničních galeriích, kde se jí dostalo konečně zaslouženého uznání.

Zastoupení ve sbírkách: Národní Galerie v Praze, ČMVU Praha, Národní Galerie Soul (Jižní Korea), Národní Galerie Damašek (Sýrie).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ilustrací Jaroslavy Bičovské