Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ILKO – Alexandra Iljuščenka: „Svět a světlo“

Do 27.11.2015 bude v Galerii úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15, Praha 5, přístupná výstava obrazů ILKO – Alexandra Iljuščenka: „Svět a světlo“.

Otevřeno každé úterý až pátek od 13:00 hodin do 18.00 hodin.

Alexandr Iljuščenko se narodil 5.10.1955 v Bělorusku jako jediný syn (má tři sestry) do rodiny učitelky a letce. Ve dvanácti letech vyhrál celorepublikovou dětskou výtvarnou soutěž a bylo mu nabídnuto studium při Akademii výtvarných umění v Minsku, nemohl však využít kvůli situaci v rodině. Byl nadán i hudebně, absolvoval hudební konzervatoř v Gomelu. Kresba nad hudbou zvítězila a určila tak jeho další životní dráhu. Po ukončení studií navštěvoval jako žák atelier akademického malíře Pakotaškina v Gomelu, a v tomto městě pracoval pět let jako výtvarný aranžér.

V roce 1987 Iljuščenko opustil Bělorusko a jeho novou vlastí se stala Česká republika. Usadil se v Českých Budějovicích, kde začíná jeho kariéra výtvarného umělce. Studuje tiskové techniky, také pracuje jako počítačový grafik. Souběžně se stále věnuje výtvarné práci. Nové možnosti počítačové grafiky neovlivnily jeho styl a rukopis malby, který vychází z jeho životní filosofie a víry. Iljuščenko zpracovává motivy figurální, krajiny, města i zátiší a začíná se prosazovat pod uměleckým jménem ILKO. Od roku 2001 žije v Praze – s přestávkou v Příbrami – a má zde nyní své žáky.

http://iljuscenko.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ILKO – Alexandra Iljuščenka: „Svět a světlo“