Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Ikony a mytologie: touha po změně

Do 10.11.2019 bude v galerii GAMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vstup z průchodu), přístupná zajímavá výstava Ikony a mytologie: touha po změně.

Otevřeno denně mimo pondělí a svátky: 10-12 h a 13-18 h.

Revoluce je politickým aktem protestu a reformy, k němuž výstava předkládá meta-myšlenku skrze mytologický a ikonický rozměr. Tyto konstrukční formy jsou subverzivnější a osobnější, což jim ale neubírá na zápalu do ideologického boje ani boje o identitu. Na jedné straně jde o otázku přivlastnění reality, v níž se stírá hranice mezi narací a fabulací, reálným a figurativním, a vzniká prostor pro formování významu “mytologie”; na druhé straně o otázku víry, kdy osoba a/nebo předmět ztělesňují veřejný nesouhlas, výzvu či souboj – ikonu. V rámci výstavy umělci představí projekty, při kterých jim byli inspirací Sun Ra, Patrice Lumumba či Angela Davis, nebo kolektivnější počiny jako např. obrození ruské revoluční písně; lidové legendy uváděné v 70. letech 20. století nebo analýza systému šíření obrazového materiálu, řízeného politickým režimem, od konce 80. let do současnosti.

V průběhu vernisáže proběhne performance Violaine Lochu: Babel Babel, 2019

Vystavující: Zbyněk Baladrán, Kapwani Kiwanga, Violaine Lochu, Zorka Ságlová, Martin Zet, Lucie Rosenfeldová a Matěj Pavlík.
Kurátorka: Fabienne Bideaud ve spolupráci s bubahof

www.fotografestival.cz
www.gamu.cz
www.bubahof.com/cs/home/

….

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: Petr (já jsem výstavu ale také viděl).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Ikony a mytologie: touha po změně