Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Igor Kitzberger: Collezione

24. 5.-9. 7. / Knupp Gallery / Socha

Do 9.7.2017 bude v Knupp Gallery, Švábky 2 / 52, Praha 8 – Invalidovna, přístupná pouze na předchozí objednání zajímavá výstava bronzových soch Igora Kitzbergera: Collezione.

Igor Kitzberger je známý český sochař pracující s bronzem metodou svařování do podoby figurálních plastik. Jeho dílo je na české scéně unikátní svou expresivitou, dynamickým a subtilním ztvárněním postav. Mezi jeho charakteristická skulptury patří např. Paganini, Harlekýn, Žongléř či Tanečník. Jednotlivá díla jsou ztvárněna v širokém rozmezí výšky 35 – 400 cm. V roce 2016 se Igor blízce věnoval rovněž tématu sedmi stého výročí narození Karla IV.

Výstava Collezione nese svůj název pro svou tematickou bohatost. Ve třech výstavních místnostech pražské knupp gallery bude divák moci shlédnout širokou škálu Mistrovy současné tvorby. Jedním z klíčových témat je rovněž zmíněné 700. výročí narození Karla IV.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Igor Kitzberger: Collezione