Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi

19. 9.-7. 10. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 7.10.2018 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná velmi zajímavá výstava Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi.

Multimediální výstava Homoloviny v sobě ponese několik poprvé. Jednak představíme vedle sebe kontrastní tvorbu otce a obou synů, a za druhé se v galerii poprvé vedle fotografií objeví obrazy Honzy Homoly. Ten ve svých dílech kombinuje několik technik: základní motiv vzniká v počítači a poté obraz dále dotváří klasickou malířskou cestou.

Na výstavě Homoloviny představujeme tištěné fotografie i dobové zvětšeniny staré 30 a více let. Řadu z nich doprovází ručně psané komentáře. V expozici bude například historicky první společný snímek Václava Havla a Dagmar Veškrnové. Dále fotografie severokorejského diktátora Kim Ir-sena, kterého nese ochranka ze schodů.

Vystavený je i jeden z nejznámějších snímků ze série amerických publikací A Day in the Life of, kde autor zachytil holčičku letící nad dunami u Dněpru v Kyjevě. Oleg Homola se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let věnoval focení hudby, a tak vznikl soubor populárních hvězd českého showbyznysu. Společným pojítkem většiny fotografií je humor – a tak na výstavě neschází snímek “Manneken Pis”, který si z prestižní mezinárodní soutěže Humorphoto odnesl druhé místo.

Multimediální autor Oleg Homola je známý zejména jako fotograf, kromě fotografie však píše, maluje, skládá i hraje muziku. Je držitelem řady předních mezinárodních i domácích cen za novinářskou fotografii. Na sklonku osmdesátých let patřil ke špičce české “press photography”. V zahraniční byl nejvyhledávanějším českým fotožurnalistou. V posledních letech se věnuje zejména videotvorbě.

Výstava bude otevřena od 20. září do 7. října 2018  každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Homoloviny – Oleg, Honza a Matěj Homolovi