Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/

8. 10.-5. 11. / European arts / Malba

Do 5.11. 2015 bude v Galerii a aukční síni European Arts, Senovážné náměstí 8, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/.

Vystavují: /Aleš Brázdil / Jan Gemrot / Markéta Korečková / Dušan Mravec / David Saudek / Jaroslav Valečka

Text kurátorky: PhDr. Rey Michalové, Ph. D. k výstavě:

Holy Ways, téma cest, se jako červená nit vine celou kulturní historií lidstva a je mimořádně důležitou součástí světových náboženství. Je námětem mnoha klíčových literárních děl i aktů osobní mystiky. Tedy spolu s polaritou dobra a zla, vztahem mezi mužem a ženou snad nejčastější motiv vůbec. Rozlohy tohoto pojmu jsou však mnohem širší a zahrnují také význam cesty ve smyslu duchovním.
Zvolili jsme toto mnohostranně umělecky uchopitelné téma snad i v rámci příznačného termínu, kdy se vracíme z dovolených, našich zčásti prefabrikovaných dobrodružství, a s hřejivým pocitem sníme o ostrově pokladů, radostech srdce a romantických pohádkách našich příštích dnů.
Tento moment může spojit mnoho tvůrčích pohledů vystavujících autorů, výrazných a nepřehlédnutelných osobností současné umělecké scény. Předkládají nám zde svou reflexi tématu jako „obrazy z cest“, „posvěcených“, šťastných, osvícených; i cest poznání, jako záznamy vlastních zkušeností, jako horký závan letošního léta.

PhDr. Rea Michalová, Ph. D.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/