Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Hermann Nitsch

Do 28.2.2018 bude v Galerii Navrátil, Vítkova 15, Praha 8, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Hermanna Nitsche.

Hermann Nitsch (* 19. srpna 1938 Vídeň) je rakouský výtvarník, výrazně se projevil v šedesátých letech svým zájmem o „divadlo orgií a mystérií“.

Nitsch je nejvýznamnějším představitelem vídeňského akcionalismu. Od roku 1960 pořádal ve Vídni akce a výstavy v jejichž důsledku byl obžalován a třikrát odsouzen. Jeho akce jsou vlastně obřady (rituály), při nichž jsou zabitá zvířata, jejich vnitřnosti a krev používány jako médium malby (na plátno, člověka). Nitsch se zabývá i klasickou malbou, také tvorbou objektů, instalací, scénografií. Skládá také hudbu.

Svou tvorbou je zastoupen ve všech důležitých veřejných sbírkách a vystavoval prakticky v celém světě. Nitsch je jedním z nejvýznamnějších světových umělců.

Výrazně na sebe upoutal pozornost v roce 1998 šest dní trvající slavností na svém zámku v Prinzendorfu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Hermann Nitsch