Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Hermana de Vriese

Do 13.1.2018 bude v Galerii Petr Žaloudek, pasáž Černá růže, 2.patro vzadu po zadním eskalátoru, Na Příkopě 12, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Hermana de Vriese.

Herman de Vries patřil mezi umělce velmi často vystavujicích s jádrem hnutí zero a i po jeho oficiálním ukončení v roce 1966 se stále s duchem zera ztotožňuje. Jeho tehdejší unikátní díla tvořená principem náhody (často vycházející z číselné ispirace přírodou) později vystřídaly reliéfy a obrazy z nalezených objektů v přírodě, malby popelem, či rozemletými barevnými půdami. Umělcova tvorba je vysoce osobitá a Herman de Vries má již dnes v dějinách světového umění své pevné místo. Na Bienále v Benátkách v r. 2015 byl tomuto umělci věnován celý holandský pavilón.

Výtvarník se narodil v roce 1931 a pracuje v Eschenau (německo).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Hermana de Vriese