Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Helpful Art in Covid

Do 28.9.2020 najdete na Výstavišti Praha – Holešovice, Areál Výstaviště 67, Praha 7, zajímavou výstavu Helpful Art in Covid.

Projekt HELPFUL ART IN COVID, mapuje umění, které bylo vytvořeno ve svetě během koronavirové pandemie. ,,Umění nám pomáhalo přežít Covid v lepší náladě a se zdravým rozumem.‘‘ Sbírka nyní obsahuje 2 000 uměleckých děl od 500 umělců ze 60 zemí. Jedná se zejména o obrazy, graffiti, fotografie, hudbu, sochy, design, videa, různé další iniciativy a kampaně. Výstava poté putuje do dalších měst a zemí. V zahraničí připravujeme propojení výstavy s místními umělci, kteří se také nechali inspirovat pandemií k vytvoření umění s tématem Covid. Nad projektem Helpful art in Covid převzal záštitu místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jan Horník a pořádá se ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole, iniciativou NOCOVID a Českou eventovou asociací. Generálním mediálním partnerem výstavy je Česká televize. Všem umělcům děkujeme!

Hlavní organizátor výstavy: Pavel ŠťastnýFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Helpful Art in Covid