Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Hairy earthtongue, weeping toothcrust, fairy rings

Do 26.7.2020 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, přístupná zajímavá výstava Hairy earthtongue, weeping toothcrust, fairy rings.

Participující: Václav Girsa, Jakub Hájek a František Hanousek, Chlorofyl (Nikol Hoangová a Julie Slaba), Tomáš Kocka Jusko a Alex Selmeci, the Mycological Twist (Eloïse Bonneviot a Anne de Boer), Adelaide Ruff, Jitka Tomsová a další. S hudbou od Václava Hálka.

Text kurátora Lukáše Hofmanna k výstavě:

Zatímco pavouci splétají svoje sítě rozkladu a obnovy, počíná se bouřlivý dialog se sopkou. Z cihlových zdí tryskají kovové filamenty, bulbózní pytle se prohýbají pod masou sesbírané organické hmoty a houby zvučí svou umami symfonií. Okultní karty tedy nelhaly; hegemonie zadnice byla jednoho dne svržena. Zahradu střeží smutně vyhlížející strašák a břečťan s podivnou chutí po kyselince. Motýli začali tančit, opilí nektarem. Vybudovala se nemocnice pro rostliny s výhledem na voňavé polštáře zeleně, a rozptýlené fungální výtrusy se v zemi rozrostly v nečekaných tvarech.

Eklektický projekt vnímá jako své jádro odolnost v rozptýleném růstu pod povrchem, který představují žilnatiny hub. Bude umístěn nejen ve spodním a přízemním patře, ale vdechne také nový život zahradě FUTURA.  Lukáš Hofmann

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Hairy earthtongue, weeping toothcrust, fairy rings