Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Grafika roku 2019 a 25. Cena Vladimíra Boudníka

Do 29.2.2020 bude v Obecním domě, Náměstí republiky 5, Praha 1, ve 2.patře přístupná rozsáhlá výstava soutěže Grafika roku 2019 a 25. Cena Vladimíra Boudníka.

Ukázku z děl letošního laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka můžete navštívit v rámci expozice v Obecním domě na náměstí Republiky.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 419 prací, z toho bude vystaveno 213 děl a 19 autorských knih. Výstava nabídne různorodé grafické práce a krásné autorské knihy renomovaných grafiků, studentů a výtvarníků s přesahem do různých oborů. Grafika roku patří mezi nejvýznamnější a nejrozsáhlejší výstavní akce v zemi. Mezi vystavujícími najdete Patrika Hábla, Martina Velíška, Petra Nikla, Jakuba Špaňhela, Miloše Šejna, Martina Salajku, Jaromíra 99, Saki Matsumoto, Michala Bačáka, Šimona Brejchu a mnohé další.

26. ročník výstavy Grafika roku naplní poslání výstavních prostor Obecního domu představením toho nejlepšího ze současného grafického umění. Jste srdečně zváni.

Grafika roku je výstavním projektem s dlouholetou tradicí a je v České republice zcela jedinečnou akcí zaměřující se na představení a zprostředkování současné grafické tvorby širokého spektra českých umělců – grafiků. Soutěže se každý rok účastní stovky renomovaných českých autorů i studentů, výstava se stává platformou pro navázání mezigeneračních uměleckých vztahů, umožňuje teoretikům i samotným umělcům každoročně zhodnotit posun a trendy ve volné grafické tvorbě. Cena Vladimíra Boudníka je prestižní ocenění umělcova celoživotního přínosu grafice. Jejím cílem je společenské ocenění výtvarníků za tvůrčí přínos české grafice, za přesvědčivý a Hollar Foundation – Graphic Art of the Year – The Vladimír Boudník Award – Grapheion výrazný soubor grafických děl objevného výrazu či formy bez časového a generačního omezení. Vedle významných a vývojem umění ověřených jmen chce poukázat na jedinečné a v tom smyslu i perspektivní tvůrčí výkony umělců mladší generace

Laureátem 25. Ceny Vladimíra Boudníka se stává pan Ondřej Michálek. Za významný tvůrčí přínos v oblasti grafické tvorby. Za přesvědčivý a výrazný soubor grafických děl objevného výrazu či formy bez časového a generačního omezení.

Laureáti Grafiky roku 2019:

Prof. Martin Velíšek

Patrik Hábl

Jan Hísek

Veronika Hoppová

Tereza Šrámková

Lenka Novotná

Bronislava Bakule Malá

Robin Kaloč

Sabina Kafková

Petr Kubáč

Kryštof BrůhaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Grafika roku 2019 a 25. Cena Vladimíra Boudníka