Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy grafik Martina Manojlína

Do 8.6.2019 bude v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, přístupná zajímavá výstava velkoformátových grafik Martina Manojlína.

Martin Manojlín

Narodil se 1.6.1972 v Ostrově nad Ohří.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (český jazyk a výtvarná výchova). V té době se projevil jeho zájem o grafiku (speciálně o techniky tisku z výšky) – jeho uměleckými učiteli byli vynikající grafici – prof. Miloš Michálek a Alois Kračmar.

Ve své grafické tvorbě se Martin Manojlín věnuje exlibris i volné grafice, převážně v technikách tisku z výšky. Jedná se hlavně o techniku tisku ze dřeva a lina, kde tyto klasické techniky kombinuje s prvky aktivní a strukturální grafiky v kombinaci tisku z nejrůznějších materiálů (alobal, igelit apod.).

Zúčastnil se řady samostatných i společných výstav a jeho díla jsou zastoupena v mnoha českých i zahraničních sbírkách.V roce 2007 byl na prestižní přehlídce exlibris v turecké Ankaře – vrcholném bienále na světě – český grafik Martin Manojlín oceněn jednou ze speciálních cen, cenou Selcuk University v Ankaře. Na tuto výstavu poslalo práce přes tisíc umělců z celého světa – vybíralo se z více než tří tisíc grafických listů.

http://www.manojlin.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy grafik Martina Manojlína