Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Geffen Refaeli

Jenom do 6.10.2016 bude v 1.2.3. gallery v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná zajímavá výstava izraelské ilustrátorky Geffen Refaeli.

Vizuální umělkyně Geffen Refaeli předvede  aktuální serií  „light boxů“ vytvořenou  částečně během svého pražského rezidenčního  pobytu v prostorách Petrohradská kolektiv. Součástí  výstavy  bude přednáška autorky spojená  s audiovizuální prezentací. Během  svého  pobytu  se  Geffen  zúčastní   také  festivalu ilustrace Lustr.

Geffen Refaeli je izraelská ilustrátorka známá zejména svým instagramovým projektem Dailydoodlegram (http://instagram.com/dailydoodlegram), který začala před čtyřmi lety a který má dnes přes 100 000 fanoušků. Inspirací jsou pro Geffen nejrůznější fotografie a obrázky na Instagramu, na základě kterých kreslí nové příběhy a ilustrované koláže. Dailydoodlegram je její abstraktní deník zachycující momentální stav mysli nebo snové situace. Zároveň propojuje surrealistické ilustrace s původními zdroji a vytváří tak vazby mezi umělci. Projekt Dailydoodlegram si získal pozornost médií (the official InstagramBlog, BOOOOOM, IGNANT, Creative review, Flavorwire, Haaretz, TimeOut Israel) a autorka ho představila i v podobě výstavy v Tel Avivu, Jeruzalémě, Berlíně či Portlandu.

Ve dnech 23. – 28. 9. 2016 budou mít možnost její ilustrace vidět rovněž návštěvníci festivalu ilustrace LUSTR, kde bude Dailydoodlegram vystavovat během své rezidence v Petrohradská Kolektiv. Do Prahy se Geffen Refaeli vrací po šesti letech – v rámci studia na jeruzalémské Bezalel Academy of Art strávila v roce 2010 dva semestry na pražské UMPRUM.

Odkazy:
https://www.instagram.com/dailydoodlegram/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Geffen Refaeli