Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy gázotisků Zuzany Růžičkové: Probstová

Do 2.2.2018 bude v čítárně Unijazzu, Jindřišská 5, II.schodiště, 4.patro, přístupná zajímavá výstava gázotisků Zuzany Růžičkové: Probstová.

Pro její grafiky – gázotisky jako matrice slouží zeď. Snímá z nich špínu a staré barvy tak, aby vzniklo něco hodnotného a půvabného.

MgA.Bc. Zuzana Růžičková, * 1982

Absolventka AVU v Praze v roce 2012 (Ateliér grafika II, prof. Kokolia), členka Sdružení českých umělců grafiků Hollar.

Jejím stěžejním oborem je grafika s přesahy v malbě a objektu, a instalace.
Experimentuje s materiály a technikami tisku. Vytváři vlastní grafické techniky; používá materiály, které jsou v jejim podání nositeli příběhu. Pracuje i s materiály, jež podléhají rychlé zkáze, např. s otisky zelených řas venkovních stěn. Zachytává témata vůní, pachů, jemné proměny v průběhu dne a ročního období. Nechává se ovlivňovat prostorem, ve kterém dílo vzniká. Při nalézání námětů používá asociační techniku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy gázotisků Zuzany Růžičkové: Probstová